ŞEHİT ASTSUBAYA SON GÖREV…

Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırıda şehit olan Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun cenazesi, Ordu’nun Ünye ilçesinde toprağa verildi.
Pelitliyatak Mahallesi’ndeki babaevinin önünden alınan şehit Aydoğdu’nun cenazesi, Çalca Camisi’ne getirildi. Cuma namazı sonrası şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından cenaze namazı kılındı. Sandalyede oturtulan ve sağlık görevlilerinin kontrolü altında tutulan şehidin annesi Ayşegül ve eşi Esra Aydoğdu’yu, yakınları yalnız bırakmadı.
Cenazeye, şehidin yakınları ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Giresun Valisi Hasan Karahan, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Cenaze namazının ardından naaşı askerlerin omuzlarında taşınan şehit Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun cenazesi, caminin yanındaki aile kabristanında toprağa verildi. Protokol mensupları ve cenazeye katılanlar, şehidin annesi Ayşegül ve eşi Esra Aydoğdu’ya başsağlığı diledi.


Mesaj yapabilmek için giriş yapmalısınız.