SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

Sağlık Çalışanlarımız bizler için hayatlarını ortaya koyuyor. Bizler sizlerden sadece 1dakika manevi destek istiyoruz…
Duyarlı olalım, Evde kalalım…
Derneklerden koronaya karşı anlamlı etkinlik!
Koronavirüsle mücadeleye dikkat çekmek ve sağlık çalışanlarına destek olmak üzere Ünye’deki 13 dernek etkinlik düzenleme kararı aldı.
Etkinlik kapsamında 22 Mart Pazar gecesi saat 21.00’ de 1 dakika boyunca pencere ve balkonlardan alkış tutulacak, lambalar yakılıp söndürülecek.
Dernekler adına yapılan açıklamada; bu süreçte herkesin üzerine düşeni yapması ve sağlık çalışanlarına moral ve motivasyon desteği sağlanmasının önemine dikkat çekilerek, Ünyelilerden güçlü şekilde etkinliğe katılınması istendi.
Koronavirüsün hiçbir tedbirden güçlü olmadığına dikkat çeken Ünye’deki 13 dernek, bu süreçteki mücadeleye dikkat çekmek, sağlık çalışanlarına destek olmak, moral ve motivasyonlarına katkı yapmak üzere etkinlik düzenleme kararı aldılar.
22 Mart Pazar akşamı saat 21.00’da yapılacak etkinlikle ilgili olarak ortak açıklama yapan 13 Dernek Başkanı şunları ifade ettiler;
“Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de ciddi bir şekilde etkisi altına alan koronavirüsü salgını nedeniyle farkındalığı güçlendirmek, verilecek mücadeleye dikkat çekmek, koronavirüse karşı sağlık çalışanlarının verdiği mücadelede yanlarında olduğumuzu göstermek ve her birine minnet duygularımızı ifade etmek bizler için acil bir görev halini almıştır.
22 Mart Pazar akşamı saat 21.00’da 1 dk. boyunca alkış tutacak, ışıklarımızı yakıp söndüreceğiz
Biz aşağıda adı bulunan dernekler olarak bu kapsamda Türkiye çapında gerçekleştirilen pencere ve balkonlardan alkış etkinliğine destek olmak ve Ünye’den daha güçlü katılım sağlamak üzere 22 Mart Pazar akşamı saat 21’de evlerimizin pencere ve balkonlarından 1 dakika boyunca alkışlarla ışık yakıp kapatarak katılmayı kararlaştırdık.
Tüm halkımızdan bu farkındalığın güçlenmesine katkı yapmalarını ve sağlık çalışanlarımızın yanında olduklarını güçlü bir destekle göstermelerini bekliyoruz. Saygılarımızla…
Katılımcı dernekler;
ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, ÜNYE MUHTARLAR DERNEĞİ Başkanı Ahmet Ekinci, CÜGD Başkanı Ali Öztürk, ÜNRİD Başkanı Hakan Korkmaz, AKTUDER Başkan İsa Türk, ÜNYE SAKATLAR DERNEĞİ Başkanı Mahmut Bek, Ünye-Fatsa Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Murat Alemdar, EKMEK ÜRETİCİLERİ FEDERASYONU Bölge Temsilcisi Murat Yüksel, TEKNİKERLER BİRLİĞİ Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, KALEMDER Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, ÜNBEGDER Başkanı Nihat Yerlikaya, DGSK İL Başkanı Oktay Fidan, YUNUS EMRE DERNEĞİ Başkanı Yaşar Argan


Mesaj yapabilmek için giriş yapmalısınız.