Akparti Millet Vekili Mustafa Hamarat’tan Yeni Yönetime Ziyaret

Akparti Millet Vekili Mustafa Hamarat’tan Yeni Yönetime Ziyarette Bulundu.

2008 yılında kurulan ve geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulla yeni yönetimini oluşturan Akkuş-Tuzak Köyü Kalkınma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile bir araya gelen Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Dernek Başkanı Mehmet Türk’ü tebrik etti. Dernekçiliğin zorluklarına değinen Hamarat, “Genç bir başkanımız, bu işi üstlenmiş. Cesareti için tebrik ediyoruz. Dernekçilik zor bir iş. Bu nedenle de cesaret istiyor. Birbirinizi severek, kusurlarımızı görmeden, faziletlerimizi görerek yolumuza devam etmeliyiz. Beni derneğinizin bir üyesi gibi, rahat bir şekilde her zaman arayabilirsiniz” dedi.

Ziyarette üyelerin sorularını da cevaplandıran Hamarat, Ünye Organize Sanayi Bölgesi için yer arayışlarının sürdüğünü ifade etti. Hamarat, önerilen bölgelerin teknik olarak incelendiğini kaydederek, “Ekipler gelerek birkaç yere baktı. Bunların bir kısmının mülkiyet sorunu çıkıyor. Yer tartışmasına girmek istemiyorum. Yer konusu teknik bir konudur. Neresi uygunsa oraya yapılsın” diye konuştu.

Hayvancılıkta yaşanan sıkıntılar ile ilgili sorulan soruya cevap veren Hamarat, “Hükümet isteyerek değil, vatandaşın ucuz et yemesi için ithalat yapıyor. Ama yine de et pahalı. Arz talep dengesini ayarlamak için ithal hayvan getiriliyor. İthalat kesinlikle üreticiyi olumsuz etkilemez. Tüketici üretici dengesinde devlet kendi üzerine düşen görevi yapıyor. İthalat, üreticiyi mağdur etmek için değil tüketici ve üreticiyi dengelemek için yapılıyor” şeklinde konuştu.

ERBAKAN’A TAZİYE

Öte yandan AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, eski başbakanlardan, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatı dolayısı ile taziye mesajı yayınladı. Erbakan’ın “Türk siyasetinin kilometre taşlarındandı” diye nitelendiren Hamarat, “Türk siyasetine katkılarından, ülkemize olan büyük hizmetlerinden ötürü kendisini rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. Hamarat mesajında “Türkiye Cumhuriyeti 54.hükümetinin Başbakanı, Türk siyasetinin kilometre taşlarından, milli görüş hareketin kurucusu ve lideri, Saadet Partisi genel başkanı Prof. Dr. Sn. Necmettin Erbakan hakkın rahmetine yürüdü. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, milli görüş camiasına ve milletimize başsağlığı dileklerimi iletirken, Türk siyasetine katkılarından, ülkemize olan büyük hizmetlerinden ötürü kendisini rahmetle ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.


Mesaj yapabilmek için giriş yapmalısınız.