SEDAYİ ALTUN RESMİ BAŞ VURUSUNU YAPTI

AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA DERNEĞİMİZDEN ADAY

Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün değişik kademelerinde 21 yıldır görev yapan, AKTUDER derneğimiz üyesi Sedayi ALTUN,

AK PARTİ’denAkkuş Belediye Başkan Aday Adayı olarak başvurusunu yaptı.

Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu Müdürü iken; 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlerde AK PARTİ’den Akkuş Belediye Başkan Aday Adayı olmak için görevinden istifa eden Sedayi ALTUN çevresinde; çalışkan, başarılı, sosyal ilişkileri iyi, karşısındaki kişi ile iyi bir iletişim kurabilen ve sorunları gidip yerinde tespit eden ve çözüm üreten bir kişi olarak tanınır.

Sedayi ALTUN Ak Parti Akkuş Belediye Başkanlığı için başvuru evraklarını 1 Kasım 2013 Cuma günü, Akkuş Ak Parti İlçe Merkezi’nde İlçe Başkanı Ramazan ACAR’a teslim etti.

Burada yaptığı kısa konuşmada; “27 yıllık memuriyet hayatımın 21 yılını Akkuş ilçesinde geçirdim. Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün değişik kademelerinde görev yaptım. Ordu ilimizin büyük şehir olmasından sonra Akkuş Belediye Başkanlığına aday olmam yönünde teklifler geldi. Bizde bu teklifler doğrultusunda Akkuşlu hemşerilerimizle istişareler yaptık. Bu süreçte güzel izlenimler edindik. Vatandaşlarımızın teveccühünü kazandığımızı gördük. Ailem, arkadaşlarım ve dostlarımla görüştükten sonra da aday adayı olmama karar verdik.

Uzun yıllar Akkuş’ta İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olmam dolayısıyla Akkuş coğrafyasını çok iyi biliyorum. Akkuşta gitmediğim, görmediğim bir mahalle kalmamıştır. Sorunlarını ve çözüm yollarını biliyorum. İyi bir kadro ile bu sorunların tamamının üstesinden geleceğime inanıyorum. İlçeme hizmet yapmak amacıyla çıktığım bu yolda, kendimde bu heyecanı ve şevki görüyorum.

Ordu ilimizin büyük şehir olmasından dolayı ilçemizde yapılacak bir çok hizmetin Büyük Şehir Belediyesi tarafından yapılacağını biliyorum. Bu nedenle Büyük Şehir Belediye Başkanı ile sürekli istişare halinde bulunmak, iyi diyalog kurmak suretiyle bu hizmetlerin yapılacağına inanıyorum.

Yine Ordu milletvekillerimizle sürekli istişare halinde olarak ilçemize hizmet almak için onlarla birlikte hareket edeceğiz.

Akkuşun sorunlarını biliyorum. 7 Ana başlıkta topladığım bu sorunları çözmek için nelerin yapılması gerektiğini ekibimizle birlikte hazırladık. Plan ve Projelerimizi yaptık. Amacımız Akkuş ilçemizi Turizm Merkezi haline getirmek. Türkiye’nin Davos’u yapmak.

Eğer Allah nasip eder de Akkuş ilçemize Belediye Başkanı olursak ilk görevimiz Kaymakamlıkla birlikte bir Proje Ofisi kurmak olacak. Yapacağımız çalışmaları bu Proje Ofisinde projeye dönüştüreceğiz.

Ülkemizi ekonomik anlamda dışa bağımlılıktan kurtaran, sanayide, ulaşımda, sağlıkta ve bir çok alanda ülkemize çağ atlatan Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Akkuş Belediye Başkan Aday Adayı olmak dahi beni heyecanlandırıyor. Eğer bu süreçte aday olamaz isem hangi arkadaşımıza bu görev verilirse onun yanında yer alıp çalışacağım. İlçeme daha iyi hizmet yapmak amacıyla çıktığım bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Başvuru evraklarını teslim alan Akkuş Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan ACAR’da; “Uzun yıllardır Akkuş ilçe Milli Eğitimin bütün kademelerinde başarı ile görev yapan Sedayi ALTUN’a partimizden aday adayı olduğu için teşekkür ederiz.” diyerek başvuru evraklarını teslim aldı.

Sedayi ALTUN’a çıkmış olduğu bu yolda bizlerde AKTUDER YÖNETİM KURULU OLARAK başarılar dileriz.

 

 

ÖZGEÇMİŞİ

1969 yılında Akkuş ilçesinin Tuzak Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu Tuzak Köyü İlkokulu’nda 1977 yılında bitirdi. Aynı yıl Akkuş Ortaokulu’na kayıt yaptırdı. 1977 yılının Ekim ayında Akkuş ilçesinde İmam Hatip Lisesinin açılmasından sonra, Akkuş Ortaokulu’ndan Akkuş İmam Hatip Lisesine geçti. 1984 yılında Akkuş İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Akkuş İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarındandır. Aynı yıl Trakya Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2 yıl yüksek öğrenimden sonra Yozgat ili Çekerek ilçesi Sarıköy İlkokulunda 15 Aralık 1986 yılında Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı. Burada görev yaptığı esnada vatani görevini de ifa etti. 31 Mayıs 1991 yılında Isparta 40. Piyade Alayı’nda 81 gün Temel Eğitimi aldıktan sonra asker öğretmen olarak tekrar Sarıköy İlkokulu’na atandı. 23 Ekim 1992 yılında buradan ayrıldı. 26 Ekim 1992 – 31 Ağustos 1994 yılları arasında Akkuş Çaldere Köyü Kirazlık Mahalle İlkokulu’nda, 1 Eylül 1994-23 Mart 2003 yılları arasında da Akkuş Fatih İlkokulu’nda Sınıf Öğretmeni olarak görev yaptı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Lisans Tamamlama Programını 2000’de bitirdi. Fatih İlkokulu’nda Sınıf Öğretmeni iken Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda boş bulunan Şube Müdürlüğüne vekaleten görevlendirildi. 24 Mart 2003 – 7 Ağustos 2013 tarihleri arasında Akkuş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı. 8-15 Ağustos 2013 tarihleri arasında Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevinden 15 Ağustos 2013 tarihinde ayrılarak kadrosunun bulunduğu Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu Müdürlüğü görevine döndü. Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu Müdürü iken Akkuş Belediye Başkan Aday Adayı olmak için bu görevinden istifa etti. Evli ve iki çocuk babası olan Sedayi ALTUN’un eşi 25 yıldar Akkuş Devlet Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Çocuklarından biri Hukuk Fakültesi’nde diğeri ise Anadolu Öğretmen Lisesi’nde öğrenimlerine devam etmektedir.


Mesaj yapabilmek için giriş yapmalısınız.