AKKUŞ’TAN YETİŞENLER

01 Haziran 2013 Cumartesi günü Akkuş’ta Akkuş Kaymakamlığı tarafından düzenlenen bir organizasyonla davet edilen; Ordu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Aydın, Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Kazım Görgülü ne şartlarda okuduklarını ve yaşadıkları tecrübeleri paylaştılar. Akkuş Öğretmenevi’nde yapılan toplantıda konuşan davetlilerden Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Kazım Görgülü konuşma yaptılar ve şöyle dediler. “Biz eskiden çok zor şartlar altında yaşadık çok zor şartlar altında eğitimimizi tamamladık ama bu zorlukların içinde yaşarken güzel de yaşadık. Güzel güzel oyunumuzu oynadık, çocukluğumuzu yaşadık, arkadaşlığı ve dostluğu gördük, sevgiyi gördük. Şimdiki gençler olarak inşallah sizler de bunları yaşıyorsunuzdur. Bir gencimizin burada bu saatte daha iyiyi yakalaması varken ilgisiz kalındığında o gencimizin sönmesi tam bir insan kaynakları kaybıdır. İşte bugün biz bu nedenle buradayız ve bundan sonra ki süreçte de bu nedenle burada olacağız. Ben inanıyorum ki öğrencilerimiz bizi gördükçe burada daha fazla gayrete geliyor daha çok çabalıyor” dedi.

Akkuş’un ilk üniversite mezunlarından biri olduğunu ifade eden Akkuş Belediye Başkanı Ergüder Efil de, “İçiniz de en eski üniversite okuyan benim. Ben hepinizden daha zor yaşadım hayatı. Ben buralara bilgi birikimimle geldim. Bilgi birikimi olmayanları belediye başkanı yapmazlar” şeklinde konuştu.

Programa Ordu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Aydın, Bolu Vali yardımcısı Ayhan Kartlı, Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kazım Görgülü emekli Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Şemseddin Görgülü, İlçe Belediye Başkanı Ergüder Efil, Akkuş Kaymakamı Fatih Gül, Akkuş Kızılelma Belediye Başkanı İsa Demirci, Akkuş AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Acar, Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfettin Gül, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda misafir katıldı.


Mesaj yapabilmek için giriş yapmalısınız.