Akkuşta Sedayi Altun Sesleri Yükselmeye Başladı

Akkuş İlçesinde Eğitimci Sedati Altun sesleri yükselmeye başladı.

Akkuşlular Sedayi Altun ‘un kendi dert ve sıkıntılarını bildiğini belirterek Akkuş’ta Ak Parti Sedayi Hocayla Ak Belediyeciliğe uzanacağı görüşündeler.

Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün değişik kademelerinde 21 yıldır görev yapan Sedayi ALTUN, AK PARTİ’den Akkuş Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

ÖZGEÇMİŞİ

1969 yılında Akkuş ilçesinin Tuzak Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu Tuzak Köyü İlkokulu’nda 1977 yılında bitirdi. Aynı yıl Akkuş Ortaokulu’na kayıt yaptırdı. 1977 yılının Ekim ayında Akkuş ilçesinde İmam Hatip Lisesinin açılmasından sonra, Akkuş Ortaokulu’ndan Akkuş İmam Hatip Lisesine geçti. 1984 yılında Akkuş İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Akkuş İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarındandır.Aynı yıl Trakya Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2 yıl yüksek öğrenimden sonra Yozgat ili Çekerek ilçesi Sarıköy İlkokulunda 15 Aralık 1986 yılında Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı. Burada görev yaptığı esnada vatani görevini de ifa etti. 31 Mayıs 1991 yılında Isparta 40. Piyade Alayı’nda 81 gün Temel Eğitimi aldıktan sonra asker öğretmen olarak tekrar Sarıköy İlkokulu’na atandı. 23 Ekim 1992 yılında buradan ayrıldı. 26 Ekim 1992 – 31 Ağustos 1994 yılları arasında Akkuş Çaldere Köyü Kirazlık Mahalle İlkokulu’nda, 1 Eylül 1994-23 Mart 2003 yılları arasında da Akkuş Fatih İlkokulu’nda Sınıf Öğretmeni olarak görev yaptı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Lisans Tamamlama Programını 2000′de bitirdi. Fatih İlkokulu’nda Sınıf Öğretmeni iken Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda boş bulunan Şube Müdürlüğüne vekaleten görevlendirildi. 24 Mart 2003 – 7 Ağustos 2013 tarihleri arasında Akkuş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı. 8-15 Ağustos 2013 tarihleri arasında Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevinden 15 Ağustos 2013 tarihinde ayrılarak kadrosunun bulunduğu Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu Müdürlüğü görevine döndü. Çayıralan Yazıkıyısı Ortaokulu Müdürü iken Akkuş Belediye Başkan Aday Adayı olmak için bu görevinden istifa etti. Evli ve iki çocuk babası olan Sedayi ALTUN’un eşi 25 yıldar Akkuş Devlet Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Çocuklarından biri Hukuk Fakültesi’nde diğeri ise Anadolu Öğretmen Lisesi’nde öğrenimlerine devam etmektedir.


Mesaj yapabilmek için giriş yapmalısınız.