Akkuş ilçe Müftüsü köyümüzü ziyaret etti.

Akkuş ilçe Müftüsü  köyümüzü ziyaret etti.

01.09.1978 – 28.02.1981 tarihinde köyümüzde imam-hatip olarak görev yapan Ahmet AÇIKEL 32 yıl sonra Akkuş ilçe Müftüsü olarak köyümüzü ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Tuzak Köyüne resmi imam hatip olarak ilk atanan Ahmet AÇIKEL hocamız olmuştu. 01.09.1978 – 28.02.1981 tarihinde köyümüzde imam-hatip olarak görev yaptı. Samsun ilinde de bir süre imam-hatip olarak görev yaptıktan sonra Samsun İli Ayvacık İlçesine Müftü olarak göreve atandı. Daha sonra Tokat ili Almus İlçesi Sivas İli Hafik İlçesi, Çankırı Orta ilçelerinde Müftülük yaptı. Kendi isteği ile Samsun ili Tekkeköy İlçesine Vaizliğe atandı. 05.12.2012 Tarihin de Akkuş İlçe Müftüsü olarak görevine başladı. Evli 4 Çocuk babası.

Çalışkan ve sanatkar olan olan hocamızın Hanımı da Köyümüzde Hereke yün el dokuma halı sanatını genç kızlara öğretmiş, Tuzak köyü ve çevre köylerde her ailenin meslek edinmelerini sağlamış böylece ekonomik alanda gözle görülür bir ilerleme olmuştu.

Köy halkı tarafından çok sevilen Sayın Hocamızın 05.05.2013 günü köyümüze yaptığı ziyaretten dolayı Şevket ALTUN hocamız bizleri mutlu etti bizlere şeref verdi, ziyaretlerinin devamını bekliyoruz dedi.

Bir süre köy halkıyla sohbet eden Hocamız, ziyaretin güzel geçtiğini müsait oldukça köy halkını tekrar ziyaret edeceklerini söyledi.

Haber: aydın


Mesaj yapabilmek için giriş yapmalısınız.